Városlista
2025. május 19, hétfő - Ivó, Milán

Hírek

2020. Szeptember 17. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - ilusztráció: pixabay

Zivatarokkal érkezik a hidegfront

Zivatarokkal érkezik a hidegfront

Az érkező hidegfront hatására az ország nagy részén zivatarokra kell készülni csütörtökön, helyenként viszont még 30 Celsius-fok körüli meleg is lehet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint zivatarveszély miatt Csongrád-Csanád, Békés, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Azt írták: csütörtökön kora délutánig a nyugati határ közelében, illetve északkeleten helyenként (nem heves) zivatarok is kialakulhatnak. A délutáni, esti órákban a középső országrészben képződhetnek helyenként újabb zivatarok, majd éjjelre megszűnik a csapadék az országban. A zivatarokat szélerősödés, intenzív csapadék, esetleg egy-egy helyen aprószemű jég kísérheti.

Az előrejelzés szerint csütörtökön a leghidegebb órákban általában 13-18 fok lesz, de az északi völgyekben ennél kissé hűvösebb, a nagyobb városokban enyhébb lehet a hajnal. Napközben 25-31 fokig melegszik a levegő, de Sopronban kissé hűvösebb is lehet.

Címkék: ősz, hidegfront, zivatar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld

Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról

tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.

2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld

Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor

Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.

2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld

Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében

A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".

2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld

Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat

Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.