Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2019. Május 04. 05:01, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Visszahívták a gyerekeknek szánt müzlit és kekszet

Visszahívták a gyerekeknek szánt müzlit és kekszet

Vállalati önellenőrzés során idegen anyagot, almakocsányt találtak egy osztrák előállítású almaporban, amelyet csecsemőknek és kisgyermekeknek szánt müzlik, kekszek készítéséhez használtak fel.

Az esetleg szennyezett termékekből a magyar Müller üzletekbe is érkezett, a cég visszahívta a problémás élelmiszereket - tette közzé a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) internetes oldalán pénteken.

A visszahívás a 2019. október 11. és a 2019. november 2-i minőségmegőrzési idejű, 250 grammos Alnatura Bircher müzlit, valamint a 2019. szeptember 4-i minőségmegőrzési idejű, 125 grammos Alnatura müzlis kekszet érinti.

A Nébih az európai uniós RASFF rendszeren keresztül értesült a riasztásról. Az élelmiszerlánc-biztonsági hivatal felhívja a fogyasztók figyelmét, ha vásároltak a termékekből, ne fogyasszák el azokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.