Hírek
2018. December 31. 07:16, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Világszerte felértékelődik a közösségi média szerepe
Világszerte felértékelődik a közösségi média szerepe - mondta Szűts Zoltán médiakutató az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában.
A szakértő a közösségi média pozitívumai között említette, hogy rég nem látott ismerősökkel kerülhetünk kapcsolatba, legnagyobb veszélyének pedig azt, hogy személyes kapcsolataink meggyengülhetnek.
Szűts Zoltán hangsúlyozta: tudni kell, hogyan kezeljük a közösségi média felületeit. A szocializációnak két közege létezik, az egyik a családban, ahol a legnagyobb nehézséget az okozza, hogy a modern technológiákban kevésbé jártas szülőktől a gyerekek nehezen fogadják el a tanácsokat. A másik az iskola, ahol a digitális kompetenciák mérésének egyik fő szempontja az lesz, milyen tudatosan használják a fiatalok a médiát.
Hozzátette: a közösségi médiában oda kell figyelni egyrészt arra, hogy a felhasználók adatai biztonságban legyenek, másrészt arra, hogy az álhíreket, amelyek nagy károkat képesek okozni, visszaszorítsák.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

