Városlista
2025. május 29, csütörtök - Magdolna

Hírek

2011. Október 08. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: HírTV

Véletlenül bukkantak az egymillió euróra

Rekordmennyiségű hamis pénzt foglalt le a lengyel rendőrség Varsó közelében. Az egymillió eurót feltehetően a 2012-es labdarúgó Eb-n akarták felhasználni a hamisítók.

A lengyel rendőrség történetének legnagyobb hamispénz-fogását könyvelte el a héten. A Varsó melletti magánnyomdában 1 millió eurónyi bankjegyet foglaltak le. Az ott lévő 65 éves férfit őrizetbe vették.

Az 50 és 500 eurós bankók és a nyomdai eszközök mellett a rendőrök különböző európai országok állampolgárainak nevére kiállított hamis személyi iratokat is lefoglaltak. Utóbbiak miatt indult eredetileg a nyomozás is, vagyis az egyenruhások véletlenül akadtak a bankjegyekre.

Lengyelország még nem tagja az euróövezetnek, a hamis pénz ezért valószínűleg egy olyan eseményre készült, amely számos turistát vonz az országba. (lm)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 29. 05:00, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá

Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.

2025. Május 28. 20:03, szerda | Külföld

Továbbra is ömlik a víz a parajdi sóbányába, megyei válságstáb alakult a turizmus megmentésére

Továbbra is ömlik a megduzzadt Korond-patak vize a parajdi sóbányába, és szerdán várhatóan a létesítmény turisták által látogatható részét is eléri.

2025. Május 28. 17:25, szerda | Külföld

Súlyosan megsebesített egy medve egy nőt Szlovéniában

Barnamedve támadt rá egy nőre, és súlyosan megsebesítette Szlovéniában, a fővárostól, Ljubljanától mintegy tíz kilométerre délkeletre fekvő Skofljica külvárosában, egy erdőszélen - közölte szerdán a ljubljanai rendőrség.

2025. Május 27. 07:57, kedd | Külföld

Rendőrség: nem terrorcselekmény történt Liverpoolban, 27 sérültet vittek kórházba

A rendőrség nem terrorcselekményként kezeli a Liverpool futballcsapatának hétfői esti bajnoki győzelmi parádéján történt incidenst. Az északnyugat-angliai nagyváros központjában autó hajtott az ünneplő tömegbe.