Hírek
2018. Október 11. 13:26, csütörtök |
Helyi
Forrás: Fekete István Kulturális Egyesület
Újabb adomány a könyvtárnak...
A dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület elnöke, Bodó Imre évek óta átadja a könyvtárnak és annak dolgozóinak az egyesület évkönyveit.
Ezenkívül a Honismereti Akadémiákon kapott helytörténeti kiadványokat is felajánlja a Helytörténeti Kutatószoba számára. Így évek múlva szinte minden megyéből lesznek kiadványaik.
Az idén Győrben rendezték meg az országos akadémiát. Jövőre pedig Nyíregyháza lesz az egyhetes rendezvény házigazdája.

Köztudott, hogy a Földi István Könyvtár és a Fekete István Kulturális Egyesület a megalapítás óta partneri viszonyt ápol. Virágné Bán Emma könyvtárvezető megköszönte a kiadványokat, melyek az intézményt gazdagítják, segítve a helytörténészek és diákok kutatómunkáját.

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi
Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!
2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.
2025. December 04. 00:00, csütörtök | Helyi
Karácsonyi varázslat a dombóvári BestByte-ban – készülj a meglepikre!
Tedd felejthetetlenné az idei karácsonyt – brutális BestByte akciók indulnak Dombóváron december 5-től!
2025. December 03. 11:15, szerda | Helyi
Egy álom beteljesülése, arany- és ezüstérmek Dombóvár büszkeségének!
Horváth Eszter tündöklése a nemzetközi porondon
2025. December 02. 19:55, kedd | Helyi
Kettős jubileum Dombóváron: 70 éves a Kapos Táncegyüttes, 20 éves a Kosársuli
A jubileumi rendezvények méltóképpen adóztak mindazok előtt, akik hozzájárultak e két meghatározó helyi érték fennmaradásához és fejlődéséhez.

