Hírek
2017. Február 28. 10:38, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé már másodfokú a riasztás a viharos szél miatt
Az ország nagy részére - köztük a fővárosra - elsőfokú, több dunántúli járásra pedig már másodfokú riasztást adott a viharos erősségű szél veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd délelőtt.
A meteorológiai szolgálat előbb Győr-Moson-Sopron, majd Veszprém megye több járására is másodfokú riasztást adott ki. Az érintett területeken a következő órákban akár 90 kilométer/órásnál erősebb széllökések is lehetnek.
Emellett Budapesten, Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas és Zala megyében elsőfokú a figyelmeztetés.
Azt írták, hogy kedden a Győr és Pápa közötti sávban, valamint a magasabban fekvő vidékeken (például a Bakonyban és a Pilisben) kora délutánig 90-95 kilométer/óra körüli szél is lehet. Estétől már csak a Kisalföldön fordulhat elő egy-egy 70 kilométer/óra körüli széllökés.
Szerdán az Alpokalján a záporok mellett egy-egy zivatar is kialakulhat jégdarával - tették hozzá.
Hajdu Márton, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy az elmúlt napokban megemelkedett a szabadtéri tűzesetek száma. Mivel az erős szélben könnyebben továbbterjedhet a tűz, a katasztrófavédelem azt kéri, hogy a szabadtéri égetést olyankor halasszák el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
2026. Április 18. 11:00, szombat | Belföld
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely a párt megújulását képes szimbolizálni
2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre

