Hírek
2020. November 01. 18:05, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 50 éves szélrekord dőlt meg a fővárosban
Több mint ötvenéves szélrekord dőlt meg a fővárosban szombaton - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a honlapján.
Azt írták: szombaton hajnalban viharos széllökésekkel érkezett meg a hidegfront. Budapesten a János-hegy állomáson 93 kilométer/órás széllökést rögzítettek.
Az eddigi rekordot több mint ötven éven keresztül Budapest Pestszentlőrinc-külterület tartotta, ahol 1969-ben ezen a napon 86 kilométer/óra volt a legnagyobb széllökés - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

