Városlista
2025. június 25, szerda - Vilmos

Hírek

2023. Január 12. 09:55, csütörtök | Belföld
Forrás: Ügyészség

Szimpatikus ír öregúr zsályának álcázva csempészte át a tanzániai drogot Magyarország területén

Szimpatikus ír öregúr zsályának álcázva csempészte át a tanzániai drogot Magyarország területén

A Fővárosi Főügyészség vádat emelt egy 76 éves ír férfival szemben, aki 2015 nyara és 2016 tavasza között, egy magyar férfi közreműködésével, több mint 6000 kilogramm kábítószer szállítását szervezte meg Tanzániából az Egyesült Királyságba.

A vádirat szerint a vádlott legkésőbb 2015. júliustól 2016. áprilisig, Tanzániából származó, khat nevű kábítószer csempészését szervezte Magyarország területén keresztül az Egyesült Királyságba. Az ír férfi a szárított növénytörmeléket zsályának álcázva, légi úton hozatta be Tanzániából Magyarországra.

A vádlott a küldemények vámkezeltetésével, illetve későbbi továbbszállításával kapcsolatos ügyintézéssel egy magyar férfit bízott meg. A szabad forgalomba bocsátást követően, a magyar férfi intézte az áru raktározását, átcsomagolását és átcímkézését is. A küldeményt ezután - az új címkézés szerint, mint műszaki cikket - fuvarozók útján, Németországon keresztül juttatta el az Egyesült Királyságba. A kábítószer vámkezeltetésével és szállítmányozásával kapcsolatos kiadásokat, költségeket az ír férfi állta, és utalta át a magyar férfinak.

A magyar férfi a behozatallal, illetve továbbszállítással kapcsolatos ügyintézés során egy barátja cégének nevét és adatait használta fel, a küldemények átcsomagolását pedig a cég XIII. kerületi irodájában végezte.

Az előbbiek szerint ismertetett módon a két férfi mintegy 9 hónap alatt, összesen 19 alkalommal, több mint 6000 kilogramm khatot juttatott el Tanzániából az Egyesült Királyságba. Az utolsó két – összesen csaknem 700 kilogramm tömegű - szállítmány azonban már nem jutott el a célországba, mert azt a nyomozók a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren lefoglalták.

A Fővárosi Főügyészség az ír férfit jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettével vádolja, és vele szemben fegyházbüntetés kiszabására, valamint Magyarország területéről történő határozott idejű kiutasításra tett indítványt a vádiratban. A vádlottat az Egyesült Királyság igazságügyi hatóságai 2022 augusztusában adták át a magyar hatóságok részére. A férfi azóta letartóztatásban van. Magyar társával szemben a Fővárosi Főügyészség kábítószer-kereskedelem bűntette miatt már korábban vádat emelt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld

Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni

Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.

2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld

Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát

Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.

2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma

Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.