Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2021. Október 01. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Sok napsütés várható az első októberi hétvégén

Sok napsütés várható az első októberi hétvégén

A hétvégén már csak néhol várható eső és ismét több lesz a napsütés. Melegszik az idő, vasárnap helyenként akár 25 Celsius-fokot is mérhetnek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Pénteken, október elsején a reggeli, délelőtti órákban a borult vidékeken elvétve előfordulhat gyenge eső, szitálás. Napközben a kezdetben borult, felhős középső és keleti tájakon lassan, fokozatosan szakadozik, majd gomolyosodik a felhőzet és több-kevesebb napsütés szinte mindenütt valószínű, nyugatabbra napos idő várható. A leghidegebb órákban nyugaton többnyire 2-8, másutt 8-13 fok lesz. A nappali csúcsértékek 14 és 21 fok között alakulnak.

Szombatra virradó éjjel, majd reggel lehetnek pára-, illetve ködfoltok. Ezek feloszlását követően általában sok napsütés várható, legfeljebb az északkeleti határ közelében fordulhat elő elvétve jelentéktelen csapadék. A szél napközben több helyen megélénkül, a Fertő térségében néhol meg is erősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-11, a legmagasabb 17 és 21 fok között valószínű.

Vasárnap a ködfoltok feloszlása után többnyire gyengén felhős, napos idő várható, csapadék nélkül. Többfelé élénk, az Észak-Dunántúlon helyenként erős lehet a szél. A minimumhőmérséklet 3 és 11 fok között várható. A nappali maximumok 17 és 25 fok között alakulnak. Északkeleten lesz a hűvösebb, északnyugaton a melegebb idő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.