Hírek
2012. Szeptember 21. 08:42, péntek |
Helyi
Forrás: Dombóvári Helytörténeti Gyűjtemény
Rangos országos ünnepség zajlott Kossuth Lajos születésének 210. évfordulóján Monokon

A meghívottak között volt a Dombóvári Városszépítő és Városvédő Közhasznú Egyesület s Helytörténeti Gyűjteményének képviseletében Dr. Szőke Sándorné, Németh Gabriella, Németh István és Dr. Fata Mária.
A hivatalos program részeként a Horvay János alkotta s immár több mint fél évszázada Dombóváron őrzött Kossuth-szoborcsoportról készült nagy méretű tablós kiállítást és Tilinger Sándor fotográfus színes képeit ajánlotta a több száz főnyi közönség figyelmébe Dr. Szőke Sándorné helytörténész.
A nyugalmazott középiskolai tanár és dél-dunántúli társai a monoki Kossuth Szülőháznál elhelyezték városuk önkormányzatának tisztelgő koszorúját is.
A rangos ünnepség szervezői és a házigazdák nagy szeretettel fogadták a dombóvári örökségvédőket és elismeréssel adóztak az 1984 óta folyó közösségi értékmentő munka előtt.
Az alkalom arra is lehetőséget adott, hogy a Kossuth-leszármazottakkal, valamint Gavlik István, a Kossuth Szövetség örökös tiszteletbeli tagjával és más, a hazai és a nemzetközi kulturális életben jeleskedőkkel közvetlen megbeszéléseket is folytassanak a Tolna megyei hagyományőrzők.
szöveg: Dr. Szőke Sándorné
fotók: Németh Gabriella
Tilinger Sándor, mint a kiállított képek készítője, magánemberként szintén részt vett a kiállításon. Fotói ide kattintva tekinthetők meg.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 23. 09:32, hétfő | Helyi
Fekete István konferenciát tartottak a dombóvári Művelődési Házban
Június 21-én Fekete István konferenciát tartottak a dombóvári Művelődési Házban. A 125 éve született, 55 éve elhunyt íróra és a Fekete István Múzeum 30 éves jubileumára emlékeztek.
2025. Június 23. 08:33, hétfő | Helyi
A szekrényben nevelte a kannabiszt egy kaposszekcsői férfi
Nevelő sátrat találtak a rendőrök egy kaposszekcsői lakás gardróbjában.
2025. Június 21. 19:00, szombat | Helyi
Erős mezőnyben is helytálltak a Dombóvári Karatesuli versenyzői
A Shotokan karate ünnepe volt az egri Kemény Ferenc körcsarnokban.
2025. Június 20. 11:00, péntek | Helyi
Múzeumok Éjszakája Dombóváron
13 helyszínen 2025. június 21-én (szombat) 17:00 - 23:00.