Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2015. Június 19. 13:11, péntek | Külföld
Forrás: MTI

Plusz pénzt biztosít az unió a migrációs válság kezelésére

Plusz pénzt biztosít az unió a migrációs válság kezelésére

Jóváhagyták pénteken az uniós tagállamok az Európai Unió idei költségvetésének kiegészítését a földközi-tengeri migrációs válság megemelkedett költségeinek fedezésére.

A miniszterek tanácsának közleménye szerint a tagállamok sürgősséggel és elsőbbséggel vitatták meg az ügyet, és a migrációs nyomás és a menekültáradat kezelése érdekében 89 millió euróval egészítették ki az idei maximális uniós kötelezettségvállalások és 76,6 millióval a tényleges kifizetések szintjét. A kommüniké arra is kitér, hogy miután még vannak a közös kasszában fel nem használt pénzek, azért a tagállamoknak nem kell soron kívül pénzt befizetniük a költségvetésbe.

A pótlólagos pénz az unió határőrizeti ügynökségének munkájának támogatása mellett az úgynevezett menekült-, migrációs és integrációs alap, valamint a belbiztonsági alap pénzügyi lehetőségeit bővíti.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld

Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében

Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról

2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan

A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".