Hírek
2021. Június 10. 10:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: pixabay
Pénzügyi tudatosság a foci-Eb alatt: indul a FociKihívás játék

Kvízjátékot indít a labdarúgó Európa-bajnokság idején a Pénziránytű Alapítvány a Tipper.io oldalon. A legjobb csapatok a magyar labdarúgó-válogatott által aláírt hivatalos mérkőzés labdát kapják meg.
A június 11. és július 11. között megrendezésre kerülő labdarúgó Európa-bajnokság nemcsak a fociról szól majd a diákoknak: a Tipper.io oldalán létrehozott Pénziránytű FociKihívás játékban megtippelhetik az Eb mérkőzéseinek eredményeit, plusz pontokért pedig megválaszolhatják a hét kvíz 5-5 kérdését, melyek elsősorban a pénzügyi tudatossággal kapcsolatosak.
A játék az Európa-bajnoksággal egyszerre zárul, és a három legtöbb pontot gyűjtő diák egy-egy, a magyar labdarúgó-válogatott által aláírt hivatalos mérkőzés labdát nyer. A foci Eb – melynek Budapest az egyik rendezővárosa – a drukkolás élményén túl plusz izgalmakat is tartogat azoknak a diákoknak, akik beneveznek a Pénziránytű Alapítvány játékába.
A tipp- és kvízjáték, illetve a pontos játékszabály a https://tipper.io/penziranytu oldalon találhatók meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.