Hírek
2023. November 20. 13:46, hétfő | Helyi
Öt tűzeset, négy műszaki mentés volt a hétvégén Tolna Vármegyében
Teljes terjedelmében égett egy többszintes, lakatlan hétvégi ház tetőszerkezete szombat délután Dombóváron, a Juhfark dűlőnél.
Öt tűzesethez és négy műszaki mentéshez vonultak Tolna vármegyei tűzoltói az elmúlt 72 óra leforgása alatt.
Jelentősebb események:
Járókelőket veszélyeztetett péntek délelőtt a dombóvári kórház negyedik emeleti megrongálódott ablakredőnye. A műszaki mentéshez a város hivatásos tűzoltói vonultak, akik a magasbólmentő szer és kéziszerszámok segítségével távolították el a sérült redőnyt.

Lesodródott az úttestről, majd a szalagkorlátot átszakítva az árok szélén állt meg egy személygépkocsi szombat reggel Pakson, a Pál utcában. A baleset helyszínére a paksi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik feszítővágó segítségével szabadították ki a jármű egyetlen utasát.
Több méter mély árok vízelvezetőjébe esett egy kutya szombat reggel Szekszárdon, a Remete utcában, a Séd pataknál. A bajba jutott házi kedvenchez a vármegyeszékhely hivatásos tűzoltóit riasztották, akik kimentették a rémült ebet és a chip alapján értesítették a tulajdonost.
Berendezési tárgyak és szerszámok égtek egy negyven négyzetméteres garázsban szombat délelőtt Tolnán, a Páskum kertben. A tűzesethez a tolnai önkormányzati és a szekszárdi hivatásos tűzoltók vonultak, akik két vízsugár és kéziszerszámok segítségével fékezték meg a lángokat.
Teljes terjedelmében égett egy többszintes, lakatlan hétvégi ház tetőszerkezete szombat délután Dombóváron, a Juhfark dűlőnél. A tűzeset helyszínére a dombóvári hivatásos tűzoltókat riasztották, akik három vízsugár és kéziszerszámok segítségével oltották el a keletkezett lángokat, az épület alsó szintjéről egy gázpalackot is kimentettek.

Fotó: Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi
Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!
2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.
2025. December 04. 00:00, csütörtök | Helyi
Karácsonyi varázslat a dombóvári BestByte-ban – készülj a meglepikre!
Tedd felejthetetlenné az idei karácsonyt – brutális BestByte akciók indulnak Dombóváron december 5-től!
2025. December 03. 11:15, szerda | Helyi
Egy álom beteljesülése, arany- és ezüstérmek Dombóvár büszkeségének!
Horváth Eszter tündöklése a nemzetközi porondon
2025. December 02. 19:55, kedd | Helyi
Kettős jubileum Dombóváron: 70 éves a Kapos Táncegyüttes, 20 éves a Kosársuli
A jubileumi rendezvények méltóképpen adóztak mindazok előtt, akik hozzájárultak e két meghatározó helyi érték fennmaradásához és fejlődéséhez.

