Hírek
2015. Július 28. 07:20, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Ösztönöznék a gépjármű-devizahitelek forintosítását
Szeretnék ösztönözni, hogy minél többen válasszák a gépjármű-devizahiteleknél is a forintosítást - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti államtitkára hétfő este az M1 aktuális csatornán.
Tállai András kifejtette: több mint 200 ezer deviza autó- és fogyasztási hitelszerződés van, ez 300 milliárd forintnál nagyobb összeget érint a jelenlegi árfolyam szerint.
Elmondta, hogy az érintettek közül 30 ezer ügyfélnek jelzáloghitele is van, és több tízezer ügyfélnek fogyasztási és autóhitele is van.
Tállai Andrés kérdésre úgy válaszolt, ha felkérnék NAV-elnöknek, elgondolkodna rajta, de a döntés a miniszterelnök és a nemzetgazdasági miniszter kompetenciája.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld
Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében
A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".
2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld
Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat
Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.
2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen