Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2019. Július 27. 10:09, szombat | Belföld
Forrás: mti

Országszerte zivatarra, felhőszakadásra figyelmeztetnek

Országszerte zivatarra, felhőszakadásra figyelmeztetnek

A hőség miatt már csak néhány megyére, a zivatar és a felhőszakadás veszélye miatt viszont az egész országra figyelmeztetést adott ki szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzés szerint a hőség miatt csak Baranya, Bács-Kiskun, Somogy, Tolna és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet általában 15 és 22 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 26 és 34 fok között valószínű, hűvösebb a tartósabban felhős tájakon lehet.

Emellett a zivatarveszély miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Szintén országos a figyelmeztetés a felhőszakadás veszélye miatt. A fővárosra, Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom és Nógrád megyére másodfokú figyelmeztetés szerepel.

Azt írták: szombaton ismét több helyen várható zivatar, nagyobb valószínűséggel a nap második felében.

A zivatarokat erős vagy viharos széllökés, jégeső kísérheti. Felhőszakadás is valószínű, néhol 60 millimétert meghaladó csapadék is lezúdulhat rövid idő alatt - emelték ki.

Címkék: időjárás, vihar, zivatar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat