Hírek
2024. Március 07. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor a Magyar Nemzeti Múzeumnál mond ünnepi beszédet
Orbán Viktor a Magyar Nemzeti Múzeumnál mond ünnepi beszédet március 15-én délelőtt - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára csütörtökön a Facebookon.
Kovács Zoltán a közösségi oldalán azt írta: idén már március 14-én elkezdődnek a nemzeti ünnep központi programjai, ekkor adják át a Kossuth- és Széchenyi-díjakat az Országházban.
Az ünnep napján, március 15-én reggel 9 órakor - a szokásoknak megfelelően - felvonják Magyarország lobogóját a Kossuth Lajos téren. Ezt követően ünnepélyes huszármenet indul a Magyar Nemzeti Múzeumhoz, ahol 10 óra 30 perckor díszünnepség kezdődik, amelynek keretében beszédet mond Orbán Viktor miniszterelnök - ismertette.
Kovács Zoltán beszámolt arról, hogy március 15-én 14 órától, majd 16-án és 17-én egész nap a nemzeti ünnephez kapcsolódó programokkal várják a családokat a Magyar Nemzeti Múzeumban.
A nyitott Parlament program keretében az érdeklődők március 15-én 10 órától 18 óráig ingyenesen megtekinthetik az Országházban a Szent Koronát - tette hozzá.
Kovács Zoltán közölte azt is, hogy a nemzeti ünnep napján, valamint 16-án és 17-én 17 óra 30 perctől 23 óráig a Magyar Nemzeti Múzeum épületének homlokzatát fényfestés díszíti majd.
"Ünnepeljük együtt az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseit!" - zárta bejegyzését az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát
A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja
2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld
NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak
A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken
2025. Május 30. 16:51, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna egy veszélyes ország
Az online csalásokban részt vevő bűnözői csoportok 80 százaléka ukrán háttérrel dolgozik, ukrán emberekből áll, Ukrajnában van a központjuk.
2025. Május 30. 12:29, péntek | Belföld
NAK-terméktanács: júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére
A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz miatt júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére, a termés várhatóan meghaladja majd a tavalyit