Hírek
2011. Október 13. 14:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nyers zöldséggel befolyásolható a gének működése?
A kutatók szerint nyers zöldségek és gyümölcsök fogyasztásával sokkal többet tehetünk az egészségünkért, mint azt eddig gondoltuk.
Kiderült ugyanis, hogy ezek az élelmiszerek segíthetnek megelőzni a szívbetegségek kialakulását azoknál, akik genetikailag hajlamosak erre.
A kísérletek során a zöldségek hatását azoknál az embereknél vizsgálták, akiknek a 9-es kromoszómáján volt jelen egy olyan gén, amely hajlamosította őket a szívbetegségek kialakulására. A feltételezések szerint ez az elváltozás minden ötödik európai embert érinthet - írja a PLoS Medicine.
A vizsgálatok során a világ minden tájáról érkezett alanyokon tesztelték, hogy a nyers zöldség és gyümölcs fogyasztása hogyan hat egészségükre. Az eredményekből kiderült: napi 5 adag vagy még több ezekből az élelmiszerekből jelentősen csökkentette a szívbetegségek kifejlődésének esélyét.
A kutatók szerint a kutatási eredmények fontosak, hiszen egy újabb indokkal támasztották alá az egészséges táplálkozás fontosságát. A szakemberek pedig a jövőben több olyan tanulmányt is támogatnak és elindítanak majd, amelyek az étrend génekre gyakorolt hatását vizsgálják.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede