Városlista
2025. július 18, péntek - Frigyes

Hírek

2019. November 19. 17:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nők és gyermekek védelmében akciónap-sorozat kezdődik szombaton

Szombaton indul a 16 akciónap a nők elleni erőszak ellen elnevezésű kampány, amelyet a Néma tanúk felvonulás nyit meg - közölte a Nők A Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület kedden az MTI-vel.

A közlemény szerint a december 10-ig, az emberi jogok világnapjáig tartó programsorozat idején az érdeklődők többi között képzéseken, olvasókörökön, kerekasztal-beszélgetéseken és szakmai konferenciákon vehetnek részt.

A kampány célja, hogy felhívják a nyilvánosság figyelmét a helyzet súlyosságára, buzdítsanak a szolidaritás kifejezésére az áldozatokkal, valamint emlékeztessék a döntéshozókat a felelősségükre - írták.

Hangsúlyozták, hogy az idei kampányban kiemelt figyelmet kap a gyerekek védelme is, mivel az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint a gyerekek 36 százalékát érzelmileg, 23 százalékát fizikailag bántalmazzák, a lányok 18 százaléka pedig legalább egyszer szexuális erőszakot él át 18 éves kora előtt.

A 16 akciónapot minden évben november 25., a nők elleni erőszak felszámolásának világnapja és december 10., az emberi jogok világnapja között szervezik meg.

Címkék: akciónap, gyerek,

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét

Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t