Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2013. Január 25. 11:30, péntek | Helyi
Forrás: TM Katasztrófavédelmi Igazgatóság, fotó: genolafire.blogspot.com

Megalakult a Tolna Megyei Tűzmegelőzési Bizottság

Megalakult a Tolna Megyei Tűzmegelőzési Bizottság

Az Országos Tűzmegelőzési Bizottság mintájára január 24-én megalakult a Tolna Megyei Tűzmegelőzési Bizottság a megyeszékhelyen.

A bizottság feladata, hogy szakmai javaslatokkal és tanácsadással segítse a tűzmegelőzést. Tűzesetek következtében évente több mint százan halnak meg, körülbelül ezren sérülnek meg, a lakó- és egyéb ingatlanokban, vagyontárgyakban keletkező kár pedig a tízmilliárdos nagyságot is eléri. Az ipari ágazatban a tüzek miatt keletkező termeléskiesés a tűzkár értékének akár több százszorosa is lehet. A szabadtéri tüzek a természetben, a környezetben okozott súlyos károk, a lassan regenerálódó ökológiai pusztítások miatt jelentősek.
A tűzkárok csökkentésének leghatékonyabb módja a megelőzés. Ha a tűzmegelőzés érdekében folytatott propaganda sikeres és hatékony, akkor ezek az összegek olyan mértékben csökkenthetők, ami a nemzetgazdaságnak, az egész országnak több milliárdos megtakarítást eredményezhet. A közérthető, szakszerű tájékoztatásban a bizottságba delegált, a tüzek megelőzésében és a tűzoltásban jártas állami szervek, a kormányhivatal mezőgazdasági szakigazgatási szerve, tűzvédelmi szolgáltató vállalkozások, a tűzmegelőzésben érintett egyéb szolgáltatók, vállalatok, és mint a tájékoztatás főszereplői, a helyi médiaszolgáltatók is fontos szerepet kapnak majd.
A bizottság az elfogadott munkaterve alapján az év folyamán kiemelten fogja kezelni az éppen aktuális veszélyeket, mint például a szabadtéri tüzek, a pirotechnikai termékek használata, a mustgáz és CO mérgezések megelőzése, stb.
A megelőzés másik fontos tényezője az állampolgárok megelőző, önmentő képességének fejlesztése, az Országos Baleset-megelőzési Bizottság mintájára létrehozott Tűzmegelőzési Bizottságnak ez is nem titkolt céljai közé tartozik.
Az elnökségből és koordinációs testületből álló bizottság elnöke Wéber Antal tű. ezredes, a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság (TMKI) igazgatója, társelnöke Volent Gábor, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. biztonsági igazgatója, alelnöke Szilasi Lajos tű. alezredes, a TMKI igazgatóhelyettese, ügyvezető elnöke Árvai Imre tű. alezredes, a TMKI tűzoltósági főfelügyelője, titkára pedig Szili-Horváth Tímea, a TMKI katasztrófavédelmi hatósági osztályának vezetője. Az alakuló ülésen a tagok egyhangúan elfogadták a bizottság ügyrendjét és 2013. évi munkatervét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi

Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!

2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.

2025. December 04. 00:00, csütörtök | Helyi

Karácsonyi varázslat a dombóvári BestByte-ban – készülj a meglepikre!

Tedd felejthetetlenné az idei karácsonyt – brutális BestByte akciók indulnak Dombóváron december 5-től!

2025. December 03. 11:15, szerda | Helyi

Egy álom beteljesülése, arany- és ezüstérmek Dombóvár büszkeségének!

Horváth Eszter tündöklése a nemzetközi porondon

2025. December 02. 19:55, kedd | Helyi

Kettős jubileum Dombóváron: 70 éves a Kapos Táncegyüttes, 20 éves a Kosársuli

A jubileumi rendezvények méltóképpen adóztak mindazok előtt, akik hozzájárultak e két meghatározó helyi érték fennmaradásához és fejlődéséhez.