Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2018. Szeptember 19. 18:52, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Még két napig tart a nyárias idő

Péntekig folytatódik a nyárias idő, majd hidegfrontok hoznak egyre hűvösebb, igazi őszi időt. A jövő hét közepén a szélvédett, fagyzugos, gyengén felhős helyeken a fagypont körüli hőmérséklet sem kizárt

- közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán a Facebook-oldalán. A honlapjukon közzétett videóban Csonka Tamás meteorológus elmondta: a következő 48 órában anticiklon alakítja a térség időjárását. Csütörtök reggelre 6-16 fok közé hűl le a levegő. Napközben túlnyomóan napos idő lesz, délutánra 26-30 fokig emelkedik a hőmérséklet. Pénteken még napos időre lehet számítani, eső nélkül. A minimumok 8-15 fok között alakulnak, a csúcshőmérséklet helyenként még elérheti a 30 fokot.

Az északnyugat felől közeledő hidegfront szombaton éri el Magyarországot. Ekkor több-kevesebb napsütés a Dunántúl délkeleti részén és az Alföldön lehet. A nap első felében északnyugaton, majd délután már máshol is várható szórványosan eső. A szél is megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A maximumok a Nyugat-Dunántúlon 15-18, másutt 19-26 fok között alakulnak, de délkeleten még 27-28 fok is lehet.

Vasárnap, majd a jövő hét első felében változékony idő várható. Egy újabb, erősebb hidegfront hétfőn éri a térséget. A viharos széllel még hűvösebb idő érkezik. A csúcshőmérséklet ekkor 15 fok körül alakul. A hajnali órákban pedig már 10 fok alá csökken a hőmérséklet, sőt a szélvédett, fagyzugos helyeken fagypont körüli értékek is lehetnek - fejtette ki a meteorológus.

Címkék: idő, időjárás, nyárias

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat