Hírek
2021. Május 08. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kriptovalutára utaznak zsaroló levelek küldői
Kriptovalutát követelő zsaroló emailek miatt figyelmeztet Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI).
A rendőrség honlapján pénteken közzétett közlemény szerint a napokban a kibernyomozók több bejelentést is kaptak olyan állampolgároktól, akik az emailfiókjukba történő belépést követően egy zsaroló hangvételű üzenetet kaptak.
A hosszú, magyar nyelven íródott - ám magyartalanságokkal tűzdelt - üzenet lényege szerint azt egy hivatásos programozó küldte, aki megszerezte az irányítást a címzett számítógépe felett. Az üzenet írója közölte: ha nem kap 48 órán belül 1350 dollárnak megfelelő bitcoint a levélben megadott címre, akkor kompromittáló felvételeket tesz közzé a címzettről.
A rendőrség szerint az ilyen üzenet miatt nem kell aggódni. A kibernyomozók tájékoztatása szerint régóta ismert módszerről van szó: az elkövető a felhasználók hiszékenységét kihasználva próbál meg kriptovalutához jutni. Az email küldője valójában nem szerezte meg az irányítást a számítógép felett és nincsenek is felvételei a címzettről.
Az ilyen és hasonló üzeneteket a küldő egyszerre több ezer, vagy akár több tízezer emailcímre továbbítja, bízva abban, hogy a sok címzett közül néhányan esetleg - komolyan véve a fenyegetést - teljesítik a kérését.
A kibernyomozók azt tanácsolják, hogy ha valaki hasonló üzenetet kap, akkor maradjon nyugodt, válasz nélkül törölje az üzenetet, és semmiképpen se utaljon kriptovalutát az elkövető által megadott címre - olvasható az NNI közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld
Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról
tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.
2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld
Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor
Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.
2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld
Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében
A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".
2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld
Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat
Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.