Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2021. Március 15. 21:56, hétfő | Helyi
Forrás: Facebook: Városuk Dombóvár

Koszorúkat helyeztek el a március 15-i Nemzeti ünnep alkalmából

Százhetvenhárom éve ezen a napon megmutatkozott a „Márciusi ifjak” hazaszeretete, szabadságvágya.

Március 15-én minden megemlékező kokárdát tűz a ruhájára. Ez a hagyomány a francia forradalom nyomán keletkezett, az 1848-as magyar szabadságharcosok viseltek először nemzeti színű szalagot.

Idén a nemzeti újrakezdés évében különösen fontos az összetartás, hiszen elengedhetetlen az újrakezdéshez az emberek közötti kohézió, különös tekintettel arra, hogy mikor végül megszabadulunk a vírusjárványtól és újra visszatérhet az életünk a normális mederbe, mindennél nagyobb szükség lesz erre.

Bár a jelenlegi állapot elválaszt minket térben, nem tudunk együtt ünnepelni, de hisszük, hogy lélekben mindnyájan együtt vagyunk. Méltóságteljes emlékezést, nyugalmat és az egymásra való odafigyelés jegyében telő Nemzeti ünnepet kívánunk mindenkinek!

A Szigeterdőben koszorút helyezett el Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Horváth Józsefné és Gyarmatiné Kiss Éva önkormányzati képviselők, illetve Pintér Szilárd polgármester, Dr. Németh Tímea és Kerényi Zsolt alpolgármesterek.

A Petőfi szobornál Pintér Szilárd polgármester, Futó Péter és Kiss Balázs önkormányzati képviselők helyeztek el koszorút.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 11:22, hétfő | Helyi

Rendőrök ébresztették Gyulajon a körözött férfit

Hónapok óta bujkált az a 20 éves hőgyészi férfi, akit Gyulajon fogtak el a tamási rendőrök. A fiatalt több hatóság is körözte. Most hosszú időre a rácsok mögé kerül.

2025. Július 17. 09:00, csütörtök | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata

Vidd haza most, fizess 3 hónap múlva!

2025. Július 15. 16:26, kedd | Helyi

Júliusban hétköznapokon vár mindenkit a dombóvári uszoda

A Farkas Attila Uszoda szabadúszásra július 31-ig minden hétköznap 06:00–14:30 és 17:00–21:00 óráig látogatható.

2025. Július 14. 14:11, hétfő | Helyi

Tizenkét éve kutatják a Gólyavár romjait

A kutatásokat folytatják: idén az északi épületszárny részletes feltárása, a vár előterében állt településrész vizsgálata és a váruradalom területének feltérképezése van napirenden.