Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2022. December 02. 14:48, péntek | Helyi
Forrás: Fekete István Múzeum

Könyvadomány a családi könyvtárnak

November 29-én (kedden) tartották meg a kocsolai Dám Vadásztársaság tagjai a szokásos Trófea Mustrát Dalmandon, a Börcsök család birtokán.

Bodó Imre ny. agrármérnök több éve meghívott vendég, mint a család régi barátja. Még növényvédelmi felügyelőként 1991-ben ismerkedett meg az apával, Börcsök Péterrel, majd fiával Zoltánnal is. Tavaly adták át a család könyvtárát, az idén pedig az ún. vadászati könyveket bemutató kisebb termet.
Bodó Imre múzeumalapító még tavaly megígérte, hogy támogatni fogja az új kezdeményezést. 32 darab Fekete István könyvet, illetve egyesületi évkönyvet adott át Börcsök Zoltánnak egy emlékeztető táblával együtt.

Az adományozó többek között elmondta, hogy a nagy magyar írónknak 20 emlékhelye van országunkban. Készül a 21. és a 22. is a Szent János kórházban és Hatvanban. Megemlítette azt is, hogy Fekete István vadászott Tüskében, így nem kizárt, hogy az Eszterházy birtok pusztáin is.

Bodó Imre ígéretett tett arra, hogy a továbbiakban is fogja támogatni a dalmandi magánkönyvtárat.

Fekete István Múzeum Dombóvár

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 03. 14:00, kedd | Helyi

Agrárfórumot szervez a Dombóvári Gazdakör

A rendezvény helye: Dombóvár, Földvár utca 16/A, City Catering, ideje: 2025 június 11. (szerda) 10.00 – 12.00 óráig.

2025. Június 02. 11:45, hétfő | Helyi

Átadták a „A jövő tűzvédelme” című alkotói pályázat díjait

Május 31-én az önkéntes tűzoltók 2025. évi versenyén zárult díjátadóval az Országos Tűzmegelőzési Bizottság „A jövő tűzvédelme” című alkotói pályázat területi fordulója.

2025. Május 30. 08:38, péntek | Helyi

Második lett a dombóvári tűzoltók csapata a szakmai versenyen

Május 28-án, Szekszárdon rendezték meg a Tolna vármegyei tűzoltó szakmai versenyt, amelyen a vármegye tűzoltó-parancsnokságainak öt legjobb csapata mérte össze tudását az országos döntőbe jutásért.

2025. Május 29. 13:46, csütörtök | Helyi

Mozgás Receptre Dombóváron is

Dombóvár hivatalosan is csatlakozott a Mozgás Receptre elnevezésű országos programhoz.