Hírek
2017. Május 05. 07:15, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Kihirdették a Terézanyu pályázat idei nyerteseit
A leküzdhetetlen depresszióról, bántalmazott gyermekkorról vagy tabunak számító szexuális zavarról vallottak többek között az idei Terézanyu pályázat írásai, amelyek alkotóit csütörtökön díjazták Budapesten.
A 8. Terézanyu pályázatra idén személyes bátorságról, merész döntésekről, vakmerő változtatásokról vagy éppen a próbálkozásról, vágyakozásról szóló női történeteket, "egyperces" videókat vártak.
A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a zsűri 13 pályázót díjazott a 320 beérkezett alkotás közül, amelyeket Izlandtól Hollandián át Erdélyig küldtek be a 14 és 84 év közötti nők. A nyerteseket a zsűri tagjai, Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője, Dobó Kata színésznő, Pásztor Anna énekesnő, Nagy Tímea olimpikon és Rácz Zsuzsa író választották ki.
A fődíjat Tóth-Zsiga Borbála nyerte, aki gyermekkora óta tartó depressziójáról írt megrendítő őszinteséggel, második a saját gátjairól mesélő Köves Andrea lett, a harmadik helyezettnek járó elismerést pedig Baksa Anna vehette át, aki egész életét behálózó, változó természetű, majd rákban végződő félelmeiről írt. Köves Béláné az Örökifjú díjat kapta írásáért, amelyben egy életét újrakezdő anya, majd segítő szakemberré váló nő történetét tárja az olvasók elé, a Nők Lapja Psziché különdíjasa pedig Kunsági Raffer Gabriella lett, aki a családjában örökletesnek gondolt alkoholizmus tabuját döntötte le. Az első alkalommal odaítélt Nők Lapja Évszakok különdíjat a Hollandiában élő Weijters-Répási Márta kapta, aki pályázatában vastagbél-rákkal diagnosztizált férjének ápolása körüli nehézségeket és három gyermekének nevelését mesélte el.
A megszégyenítésre adott választ a 14 éves Riczu Sára, akit Őstehetség díjjal ismerte el a zsűri, a Főnix madár díjat pedig az 59 éves Nagy Éva kapta, aki a semmiből építette fel életét több alkalommal is. A saját szexualitásáról zavarba ejtő őszinteséggel író Magasházi Virág történetéért Csendtörő díjat kapott, a családon belüli erőszak és a gyermekbántalmazás témájában valló Babity Mária a Rettenthetetlen díjat kapta.
Idén Hősnő díjat a szintén tabunak számító, funkcionális meddőséget bemutató írásáért Békési Tímea vehetett át, a Richter a Nőkért díjat pedig a fél szemére szinte vak, de hiányosságai helyett lehetőségeire koncentráló Lázár Eszter táncművész, tervezőgrafikusnak ítélte a zsűri.
Az egyperces videók között Tóth Kata rákkal való megküzdésre buzdító alkotását jutalmazták elismeréssel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

