Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2013. November 06. 14:20, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Jobbik: kapjanak dupla büntetést a törvénysértő országgyűlési képviselők

Jobbik: kapjanak dupla büntetést a törvénysértő országgyűlési képviselők

Az élettársát bántalmazó Balogh József független országgyűlési képviselő esete kapcsán a Jobbik azt szeretné, ha a törvénysértő országgyűlési képviselők dupla büntetést kapnának, emellett a párt kezdeményezi a képviselők visszahívhatóságának beemelését az alaptörvénybe - jelentette be Dúró Dóra szerdai sajtótájékoztatóján.

Az ellenzéki párt szóvivője elfogadhatatlannak és megmagyarázhatatlannak nevezte Balogh József tettét, ahogyan a Fidesz magatartását is az ügyben. Emlékeztetett rá: a nagyobbik kormánypárt – amelynek színeiben bejutott az Országgyűlésbe Balogh József – csak szerdán zárta ki a soraiból az azóta a Fidesz-frakcióból kilépett képviselőt. Sőt a kormánypárt október 15-én megerősítette Balogh Józsefet a párt Országos Választmányának alelnöki posztján, holott május óta ismert volt a "gaztette" - hangsúlyozta Dúró Dóra.
A Jobbik szerint az országgyűlési képviselőknek nagyobb felelősséget kell viselniük a törvények betartásában, mint egy átlagos polgárnak, ezért kezdeményezik, hogy a törvénysértő képviselők kapjanak dupla büntetést. Emellett Dúró Dóra Novák Előddel közösen szerdán benyújtott egy alaptörvény-módosító javaslatot is, amellyel lehetővé tennék az országgyűlési képviselők visszahívhatóságát.
Váczi Pál megbízott főügyészhelyettes hétfőn közölte az MTI-vel, hogy súlyos testi sértés bűntettének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki Balogh József független országgyűlési képviselőt a Központi Nyomozó Főügyészség, a honatya beismerő vallomást tett.
A megalapozott gyanú szerint a képviselő és élettársa április 28-án reggel 6 óra körül érkezett haza egy családi eseményről Fülöpházán lévő tanyájukra, amikor a képviselő ittas állapotban, minden előzmény nélkül ütlegelni kezdte élettársát. Balogh József először négy-öt alkalommal "a közepest meghaladó erővel", ököllel a sértett arcába ütött, majd a hajánál fogva megragadta, és egy alkalommal a terasz fából készült korlátjához verte a fejét. Az asszony kiáltásaira Balogh József nevelt fia a sértett védelmére kelt, aki így el tudott menekülni a helyszínről - írta a főügyészhelyettes.
A bántalmazás következtében a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket, darabos orrcsonttörést, többszörös járomcsonttörést és egyéb sérüléseket szenvedett. A képviselő a gyanúsítotti kihallgatáson a szándékosságra is kiterjedő, teljes körű beismerő vallomást tett - közölte az ügyészség.
A korábban fideszes országgyűlési képviselő Balogh József az Indexnek az esetről annak idején elmondta, nem emlékszik arra, hogy megverte volna élettársát. Mint fogalmazott, lagziból jöttek haza, be volt rúgva, szerinte az is előfordulhatott, hogy élettársa átesett kutyájukon, egy vak komondoron, úgy szerezte sérülését.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.