Hírek
2013. Április 30. 11:33, kedd |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: iho.hu
Javul a vasúti közlekedés Dombóvár és Kaposvár között
A MÁV Zrt. 2014-ben kezdődő, saját forrásból megvalósuló kétéves pályafelújítási programjának köszönhetően tíz perccel rövidebb idő alatt közlekednek majd a vonatok Kaposvár és Dombóvár között.
Javulni fog a vasúti közlekedés Kaposvár és a főváros között: december közepétől a jelenlegi egy helyett két járattal juthatnak el átszállás nélkül a kaposváriak Budapestre.
A Kaposvárt érintő vasútfejlesztésekről Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere és Dávid Ilona, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója sajtótájékoztatón számolt be hétfőn Kaposváron, a városházán.
Dávid Ilona elmondta: 2013. december 15-től újabb, átszállás nélküli vonatpárt állítanak forgalomba a Budapest-Kaposvár vonalon. Az Intercity a főváros és Zágráb között közlekedik majd, így megteremtve a közvetlen kapcsolatot a somogyi megyeszékhely és Budapest között - közölte a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója. Beszámolt továbbá arról is, hogy megkezdődött a vasúti kocsik felújítása, így javultak az utazási körülmények egyebek mellett azzal, hogy a vonatokon ingyenes internet elérhetőséget biztosítanak.
Az évek óta húzódó Kaposvár - Dombóvár közötti szakasz felújításáról szólva a vasúttársaság elnök-vezérigazgatója elmondta: a MÁV saját forrásból biztosítja az ehhez szükséges hétmilliárd forintot, amelyből 2014-ben a Kaposvár-Baté, 2015-ben pedig a Baté-Dombóvár közti szakasz újul meg. A pályasebesség óránkénti 100 kilométerre visszaállításával a jelenlegi háromnegyedórás menetidő mintegy 10 perccel csökken.
Kaposvár polgármestere a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: tizenöt év "kálváriája" után a kaposváriak megkapják, ami jár nekik, azaz kényelmesebb körülmények között, gyorsabban és átszállás nélkül utazhatnak a Kaposvár-Dombóvár, illetve a Kaposvár-Budapest közötti vasútvonalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi
Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő
A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.
2025. Augusztus 11. 10:08, hétfő | Helyi
Már lehet szavazni, hogy melyik dombóvári szervezet kapja a támogatást
Augusztus 20-tól egy teljes éven át minden eladott „Dombóvár Kenyere” után 20 Ft gyűlik egy helyi civil szervezet számára, de hogy melyik szervezet kapja, azt Önök dönthetik el.
2025. Augusztus 08. 15:24, péntek | Helyi
Durva gyorshajtókat mért a traffipax Dombóváron
Több, mint a megengedett legnagyobb sebesség duplájával közlekedett egy autós augusztus 6-án délután Dombóvár külterületén.
2025. Augusztus 07. 08:00, csütörtök | Helyi
Minden generációnak felelőssége továbbvinni az olyan életművet, mint Ujváry Lajos festőé
A kápolnásnyéki Halász-kastélyban, nyílt meg az Ujváry Lajos 100 - A Kisképző legendás festő tanára című kiállítás.