Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2014. Március 07. 21:50, péntek | Helyi
Forrás: JAÁMK

Itt a farsang, áll a bál…

Itt a farsang, áll a bál…

A farsang a maskarás vígasságok ideje, ahol mindenki álarc mögé bújva mókázhat, vigadozhat. Február közepén a József Attila Általános Iskola is csatlakozott e nemes hagyományhoz.

12-én, szerdán az 1-2. évfolyam egy farsangi jelenettel indította télűző délutánját, melyet a 2.b osztály adott elő. A sort a 2.c osztály énekes-zenés bemutatója követte. Utána a színes jelmezbe öltözött tanulók vonultak fel. Jelmezeik szüleik ötletességét is dicsérik.

13-án, csütörtökön a 3-4. évfolyamnál egy 3.d osztályos tanuló verssel köszöntötte a farsangot, mely után az osztályok csoportos bemutatóit láthattuk: Karib-tenger kalózai, Hupikék törpikék, Takarítónők, A muzsika hangja, Mary Poppins, 60-as évek, Esernyős tánc.

Mindkét napon a felvonulást közös pedagógus-szülő-gyerek pingvin tánccal zártuk. A szülői szervezet minden osztályt egy-egy tortával jutalmazott, melyet egy egyébként is bőséges lakoma keretében fogyasztottunk el. A délutánt táncos játékokkal folytattuk: limbó-hintó, párnástánc, kacsatánc, stb. A mulatozást vonatfütty szakította félbe, jelezve az utolsó szerelvény indulását az osztályba. A gyerekek „beszálltak” a vonatba s a masiniszta-osztályfőnökökkel az élen elzakatoltak.

14-én, pénteken a felsősök folytatták a mulatságot. Az ő farsangjuk témája a rajzfilm volt. Minden osztály megjelenítette az osztályfőnök által húzott népszerű mesét (Vuk, Mézga család, Hupikék törpikék stb.). Jelmezben vonultak a hercegi pár elé, akik ezután a Ki mit tud? győzteseinek produkcióit tekintették meg. A felsőben sem maradhatott el a pingvintánc, amely után diszkó következett. A hetedikesek szalagokat árultak, a legtöbb szalagot gyűjtő lány lett a farsang királynője és a fiú a farsang királya.

A háromnapos farsangi mulatság-sorozaton mindenki remekül érezte magát.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi

Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!

2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.

2025. December 04. 00:00, csütörtök | Helyi

Karácsonyi varázslat a dombóvári BestByte-ban – készülj a meglepikre!

Tedd felejthetetlenné az idei karácsonyt – brutális BestByte akciók indulnak Dombóváron december 5-től!

2025. December 03. 11:15, szerda | Helyi

Egy álom beteljesülése, arany- és ezüstérmek Dombóvár büszkeségének!

Horváth Eszter tündöklése a nemzetközi porondon

2025. December 02. 19:55, kedd | Helyi

Kettős jubileum Dombóváron: 70 éves a Kapos Táncegyüttes, 20 éves a Kosársuli

A jubileumi rendezvények méltóképpen adóztak mindazok előtt, akik hozzájárultak e két meghatározó helyi érték fennmaradásához és fejlődéséhez.