Hírek
2018. Április 06. 05:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Ismét melegszik az idő a hétvégén

Átmeneti mérséklődés után ismét emelkedik a hőmérséklet a hétvégén. A vasárnapi országgyűlési választás napján sok napsütés várható, többfelé 20 foknál is melegebb lesz
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken a Dunántúlon gomolyfelhős, napos, száraz idő valószínű, keleten eleinte még több lesz a felhő, majd ott is szakadozik, csökken a felhőzet, főként a Duna-Tisza-közén alakulhat ki kisebb eső, zápor. A szél többfelé megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A leghidegebb órákban plusz 6-12 fok lehet. Napközben 11-17 fokig melegszik fel a levegő.
Szombaton kelet felől átmenetileg helyenként erősebben megnövekszik a felhőzet, és a Dunától keletre elszórtan zápor is kialakulhat. Délutántól megélénkülhet a légmozgás. A minimumhőmérséklet 1 és 7 fok, a maximumhőmérséklet 14 és 18 fok között valószínű.
Vasárnap elsősorban délelőtt a Duna mentén lehetnek záporok. Emellett több órára kisüt a nap. A legalacsonyabb hőmérséklet 4 és 9, a legmagasabb hőmérséklet 17 és 22 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák