Városlista
2025. május 27, kedd - Hella

Hírek

2020. Január 19. 07:12, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Idén is félmillió gyermek jut friss zöldséghez, gyümölcshöz és tejtermékhez

Idén is félmillió gyermek jut friss zöldséghez, gyümölcshöz és tejtermékhez

Több százezer gyermek jut friss zöldséghez, gyümölcshöz, valamint tejtermékhez az iskolatej-, valamint az iskolagyümölcs- és iskolazöldség programokon keresztül,

amelyre a kormány ebben a tanévben összesen 7,81 milliárd forintot fordít - közölte az Agrárminisztérium (AM) szombaton az MTI-vel.

A közlemény szerint az iskolagyümölcs- és iskolazöldség programban 2309 általános iskola 536 ezer tanulója, az iskolatej programban pedig 2678 iskola 435 ezer diákja vesz részt.

Közölték azt is, a program elsődleges célja, hogy a gyerekekben kialakítsa a rendszeres tej- és tejtermékfogyasztás, valamint a zöldség- és gyümölcsfogyasztás iránti igényt, továbbá hogy az egészséges táplálkozási szokások kialakításával csökkentse a túlsúly, az elhízás és az ezekhez kapcsolódó betegségek kockázatát.

Az iskolák heti 3-4 alkalommal ingyenesen osztanak friss gyümölcsöket és zöldségeket, valamint 100 százalékos zöldség- és gyümölcsleveket, illetve tejet, és tejtermékeket.

A mostani tanévben eddig mintegy 1,2 millió adag friss zöldség, 15 millió adag friss gyümölcs, 3,2 millió adag zöldség- és gyümölcslé, illetve 1,8 millió liter tej és 758,5 ezer kilogramm tejtermék jutott el a diákokhoz - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 27. 16:00, kedd | Belföld

Rekordot döntő nyári légi forgalomra készül a HungaroControl

A HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. az elmúlt hónapokban számos rövid és hosszú távú kapacitás- és hatékonyságnövelő intézkedést hozott

2025. Május 27. 14:00, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: célzott fejlesztést kap minden iskolába készülő gyermek

Szeptembertől minden iskolába készülő gyermek célzott, játékos fejlesztésben részesül az óvoda-iskola átmenet megkönnyítése érdekében

2025. Május 27. 10:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: 11 klasszikus zenei szervezettel kötött megállapodást a kormány

Tizenegy nemzeti minősítésű klasszikus zenei szervezettel kötött megállapodást a kormány a következő öt évre - jelentette be a kultúráért és innovációért felelős miniszter hétfőn Gödöllőn.

2025. Május 27. 08:13, kedd | Belföld

ORSZÁGOS ÖSSZESÍTŐ

Az előző nap eseményei számokban.