Hírek
2013. Augusztus 08. 09:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: manna.ro
Ide ne menj nyaralni!
7 különleges hely a világ különböző tájairól, ahol nem szívesen töltenéd az idei nyarat, mivel lehet, hogy ez lenne az utolsó.
Szép helyek tele mérgező dolgokkal és leselkedő veszéllyel. Borzalmas úti célok, amiket jobb, ha elkerülsz, ha élni akarsz.
Ramree-sziget
Ez egy lakott sziget Mianmarpartjaitól keletre, dús esőerdőkkel, gazdag állatvilággal. Meg ezernyi éhes sósvízi krokodillal, mérges skorpióval és maláriaszúnyoggal.
A II. világháború idején hathetes csata zajlott itt a britek és a japánok között, és a szigeten állomásozó japán katonák közül mindössze húszan maradtak életben. Az elpusztultak közül közel ötszázat nem a háború ölt meg, hanem a vadállatok.

Szent Ilona szigete
Nem véletlen, hogy szerencsétlen Napoleon itt tengette végnapjait. Annyira elszigetelt, amennyire egy sziget a nevén túl is az lehet. Ma sem található repülőtér, egyetlen megközelítési módja a Dél-Afrikából érkező teherhajók révén lehetséges, amelyek csak néhány havonta járnak erre.

Gruinard-sziget
A skót partok közelében található szép kis zöld sziget a II. világháború idején a brit hadierők biológiai fegyverkísérleteinek helyszíne volt. Leginkább lépfene-baktériummal kísérleteztek, minek következtében az egész szigetet ellepte az anthrax.
A ’90-es évekig újra és újra birkákat telepítettek a szigetre, hogy kiderüljön, elmúlt-e a veszély, de a birkák minden alkalommal kipusztultak. Végül megelégelték a dolgot, és 280 tonna formaldehiddel öntözték meg a Gruinard-szigetet. Állítólag ettől biztonságos lett, de azért ne vegyünk rá mérget.

Pripjaty
Az ukrán-belarusz határon található település ma szellemváros. A tőle 3 km-re levő csernobili atomerőmű robbanása után annyira gyorsan evakuálták a város 50 ezer lakosát, hogy holmijuk nagy részét hátrahagyták, így az azóta romossá vált ötszintes panelházakban ma is ott vannak a bútorok, használati tárgyak.
A várost fegyveresek őrzik, mivel mindig akadnak, akik szívesen lopnának a hátrahagyott tárgyaktól, noha azok sugárzása életveszélyes. Manapság, közel harminc évvel a katasztrófa után, a sugárterhelés Priapatyban 1 mikroszievert, ami a normál érték tízszerese.

A csendes-óceáni szeméttelep
A Csendes-óceán középső-északi részére az áramlatok odahordtak minden randa hulladékot, amit az ember elhajigált, vagy más módon az óceánba került, főleg műanyagot. A gigantikus, lebegő szeméttelep felülete több mint hétszer akkora, mint Magyarország, mélysége pedig legalább 10 méter.

A Pokol Kapuja
1971-ben keletkezett az a Türkmenisztánban található kráter, ami egy félresikerült bányafúrás eredménye: a szovjetek gázlelőhelyre találtak, ám a torony lefúrásánál a föld beomlott. Ebből lett ez a Darvaza melletti hatalmas lyuk.
A szovjetek úgy gondolták, hogy olcsóbb és biztonságosabb, ha meggyújtják a kiszivárgó gázokat. Azt remélték ugyanis, hogy egy-két nap alatt el fog égni. A Pokol Kapuja több, mint 40 éve ég.

A Halál Útja
A Bolíviában található csodálatos szépségű Yungas-út összeköti La Paz-t az Amazonas-régióval, és évente két-háromszáz ember halálát okozza. Szinte mindennaposak a szakadékba zuhanások.
Az alig több, mint 60 km-es út esős évszakban sáros, csúszós, ilyenkor majdnem mindig köd van, száraz évszakban pedig por meg kőhullások nehezítik a látást és az átkelést.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

