Hírek
2025. Június 12. 07:33, csütörtök |
Sport
Forrás: MTI
Győri-Lukács Viktória a szezon csapatában az EHF-nél
A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t erősítő Győri-Lukács Viktória lett a női kézilabdaszezon legjobb jobbszélsője az európai szövetség (EHF) szavazásán.
Az EHF szerdai sajtóközleménye emlékeztet, hogy a játékosok, edzők, szakírók és szurkolók bevonásával lebonyolított voksolás egy hete indult és hétfőig tartott.
Az így kialakult álomcsapat tagjai közül az EHF illetékesei választják ki a szezon legértékesebb játékosát (MVP), akinek kilétét - az idény legjobb fiatal játékosával együtt - a BL-csoportkör sorsolásán, június 27-én hozzák nyilvánosságra.
Az álomcsapatban a győri színeket képviseli még a francia balátlövő Estelle Nze Minko, a holland jobbátlövő Dione Housheer, valamint a norvég Kari Brattset, akit a legjobb beállónak és a legjobb védekezőjátékosnak is megválasztottak.
A 2024/25-ös szezon női álomcsapata:
balszélső: Chloé Valentini (francia, Metz)
balátlövő: Estelle Nze Minko (francia, Győri Audi ETO KC)
irányító: Henny Reistad (norvég, Team Esbjerg)
jobbártlövő: Dione Housheer (holland, Győri Audi ETO KC)
jobbszélső: Győri-Lukács Viktória (Győri Audi ETO KC)
beálló: Kari Brattset (norvég, Győri Audi ETO KC)
kapus: Katrine Lunde (norvég, Odense HB)
védekezőjátékos: Kari Brattset
Fotó: Gyorietokc.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:57, hétfő | Sport
Wimbledon - Sinner a férfi bajnok
A világelső Jannik Sinner nyerte meg a férfi egyest a wimbledoni teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva, négy játszmában legyőzte a címvédő Carlos Alcarazt.
2025. Július 14. 07:52, hétfő | Sport
Klubvilágbajnokság - A Chelsea megállította a döntőben a PSG-t
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
2025. Július 14. 07:51, hétfő | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, Kerkez bemutatkozott a Liverpool első felkészülési mérkőzésén
Szoboszlai Dominik gólpasszt adott, Kerkez Milos pedig bemutatkozott a Liverpool labdarúgócsapatában a másodosztályú Preston North End vendégeként 3-1-re megnyert felkészülési mérkőzésen.