Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2022. Június 17. 14:34, péntek | Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Soós Lajos

Gulyás: a háborús helyzetben a kormány indokoltnak látja az árstopok fenntartását

Gulyás: a háborús helyzetben a kormány indokoltnak látja az árstopok fenntartását

A háborús helyzetben a kormány indokoltnak látja az árstopok fenntartását, ezért az élelmiszer- és a benzinárstopot október 1-jéig, a hitelmoratóriumot és a kamatstopot pedig december 31-ig meghosszabbítja,

ezek lejártát megelőzően döntenek majd arról, hogy fennállnak-e azok a körülmények, amelyek a további meghosszabbításra okot adtak - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Aláhúzta, a jelenlegi helyzetben fontos, hogy amennyire lehet, mérsékelni kell Magyarország határain belül a világgazdasági hatások ellenére is az inflációt, és a magyar kormány a lehető legtöbbet teszi ennek érdekében.

A tárcavezető kiemelte: a kormány a rezsicsökkentés megvédésével és az árstopokkal elérte, hogy 5-6 százalékkal alacsonyabb az infláció, mint ezen intézkedések nélkül lenne.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.