Hírek
2012. Március 06. 21:40, kedd |
Helyi
Forrás: Dombóvári Kertbarát Egyesület
Finom nedűk és kitűnő hangulat a dombóvári borversenyen
A negyven éve alapított, közel kilencventagú Dombóvári Kertbarát Egyesület nemrég már a huszonkilencedik borversenyét rendezte meg. A bírálatot február 25-én eredményhirdetés és mulatság követte a Művelődési Házban.
A korábbi évekhez hasonlóan nagy érdeklődéssel kísért versenyre száznegyven - 59 fehér, 12 rosé és 69 vörös - bormintával neveztek a helyi és környékbeli borosgazdák, komoly feladat elé állítva a jól felkészült, nagy tapasztalattal rendelkező borbírákat.
A tavalyi év kedvező időjárása, a csapadék megfelelő eloszlása, a sok napsütés, az éves hőösszeg, a napfényes órák száma és a szép hosszú ősz együttesen járultak hozzá ahhoz, hogy a színanyagban, illatanyagban, ízaromákban gazdag, cukortartalomban magas szőlő beérjen. A saját tapasztalataik felhasználásával ebből aztán jó minőségű borokat sikerült előállítaniuk a borosgazdáknak. Mindez jól látszik a minősítéseken is.
A fehér borokat 27 arany-, 16 ezüst-, 12 bronzéremmel és 4 oklevéllel, a rosékat 2 arany-, 7 ezüst-, 1 bronzéremmel és 2 oklevéllel, míg a vörösborokat 32 arany-, 19 ezüst-, 13 bronzéremmel és 5 oklevéllel díjazták a bírálók.
A zsűri az idén is kiválasztotta az év borait. Az újborok között a legjobb fehérnek Kelemen Sándor Chardonnay-ját, a legjobb rosénak Nagy Sándor Kékfrankosát és a legjobb vörösnek Kertész János Kékfrankosát találták. Az év óborai Kovács János Olaszrizlingje (fehér) és Kertész János Merlot-ja (vörös) lettek.
A hagyományoknak megfelelően megválasztották az Év Borászát is. Ezzel a címmel mindig azt az egyesületi tagot díjazzák, aki legalább öt mintával vesz részt a versenyen és az elért pontszámainak számtani átlaga a legmagasabb
Ebben az összevetésben - immár második alkalommal - Kovács János végzett az élen 8 aranyérmével, így ő érdemelte ki az Év Borásza címet. Kitűnő eredményt ért el továbbá az egyesületi tagok közül Kertész János 7 arany- és 3 ezüst érmével, Boda István 5 arany-, 4 ezüstérmével és egy oklevéllel, Márhoffer János 4 arany-, 6 ezüst- és 2 bronz minősítésével, valamint Tevesz Tamás 2 arany és 3 ezüst fokozatával.

Képünkön: Máté József (jobbra) egyesületi titkár adja át Kovács Jánosnak (középen)
az Év Borásza címért járó kupát és oklevelet, miközben Elek Lajos (balra) elnök
mond beszédet. Fotó: Máté Zoltán
A szakmai értékelést és az eredményhirdetést követően a mintegy 160 vendéget a kéttagú Treff zenekar szórakoztatta a hajnalig tartó borászbálon.
Hívóképünk illusztráció.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi
Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!
2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.
2025. December 04. 00:00, csütörtök | Helyi
Karácsonyi varázslat a dombóvári BestByte-ban – készülj a meglepikre!
Tedd felejthetetlenné az idei karácsonyt – brutális BestByte akciók indulnak Dombóváron december 5-től!
2025. December 03. 11:15, szerda | Helyi
Egy álom beteljesülése, arany- és ezüstérmek Dombóvár büszkeségének!
Horváth Eszter tündöklése a nemzetközi porondon
2025. December 02. 19:55, kedd | Helyi
Kettős jubileum Dombóváron: 70 éves a Kapos Táncegyüttes, 20 éves a Kosársuli
A jubileumi rendezvények méltóképpen adóztak mindazok előtt, akik hozzájárultak e két meghatározó helyi érték fennmaradásához és fejlődéséhez.

