Hírek
2016. Szeptember 29. 08:15, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Önkormányzat
Felújított útszakaszokat adtak át a megyében
Megyeszerte útfelújításokról lehet majd hallani a jövőben az autósok legnagyobb örömére – jelentette ki Hirt Ferenc országgyűlési képviselő szerdán délelőtt, Simontornyán.
Tolna Megye Fejlesztési biztosa a 61-65-ös útkereszteződésnél tartott sajtótájékoztatót Becze Szabolccsal, a megyei közút igazgatójával, egyben átadták a térségben felújított útszakaszokat. Délután Szekszárdon, az 56-os út bevezető szakaszánál Horváth István országgyűlési képviselő, Ács Rezső polgármester és Becze Szabolcs vágta át a nemzetiszínű szalagot.
2010-ben egyértelmű volt, hogy a megye siralmas állapotban lévő útjainak felújítását meg kell kezdeni – emlékeztetett Hirt Ferenc. A fejlesztési biztos szerint rendelkezésre állnak a források az utak rendbetételére, majd kedélyesen megjegyezte: sokan már unni fogják a jövőben a folyamatos útátadásokról szóló híreket.
A megyeszékhelyen Horváth István is örömteli pillanatnak nevezte az útszakaszok megújulását, amely Szekszárd és térsége biztonságos, komfortos közlekedését szolgálja. A képviselő kijelentette: a sikeres fejlesztések a közös munka eredményei, amelyet a Magyar Közúttal és Szekszárd várossal összefogásban terveztek és kiviteleztek. A felújításokra további forrásokat biztosítanak, így folytatódhat a munka, mely által többek között hamarosan megújul a sióagárdi híd is.
Ács Rezső szerint szoros és hatékony az együttműködés a Magyar Közút megyei szervével, melynek köszönhetően már több balesetveszélyes csomópontot is sikerült átalakítani. A város célja, hogy közép- illetve hosszútávon csökkentse a belváros forgalmi leterheltségét, ezáltal a levegő is tisztább lehet, és a kerékpáros közlekedés is több lehetőséghez jut. Az 56-os út központi szerepet tölt be a Modern Városok Program keretében megvalósuló sportfejlesztéseket illetően is, ezért fontos, hogy jó minőségű, biztonságos út álljon rendelkezésre.
Becze Szabolcs tájékoztatása szerint az áprilisban megkezdett útfelújítások októberig befejeződnek, így összesen 4,8 milliárd forint hazai forrásból, több mint 50 kilométernyi útszakasz újul meg a megyében. Ebből több mint 31 kilométer főút, 19 pedig mellékút, az alábbi megoszlás szerint:
- 61-es út Simontornya és Tamási közötti útszakaszai 13,115 kilométer hosszúságban,
- 63-as út Nagydorogtól a kölesdi csomópontig tartó 9,964 kilométernyi része,
- 64-es út Simontornyától a megyehatárig 2,272 kilométeres útszakasza,
- 65-ös út Tamásitól Szekszárd irányába 3,6 kilométeren húzódó szakasza,
- 56-os út közel egy kilométeres szekszárdi bevezető szakasza,
- 6-os út Kakasdtól Szekszárd felé tartó 1,6 kilométeres útszakasza,
- 6233-as út Pakstól a kölesdi csomópontig tartó 15,45 kilométeres útszakasza
- 6532-es út Csibráktól Kurd végéig tartó 3,7 kilométeres szakasza.

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi
Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!
2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.
2025. December 04. 00:00, csütörtök | Helyi
Karácsonyi varázslat a dombóvári BestByte-ban – készülj a meglepikre!
Tedd felejthetetlenné az idei karácsonyt – brutális BestByte akciók indulnak Dombóváron december 5-től!
2025. December 03. 11:15, szerda | Helyi
Egy álom beteljesülése, arany- és ezüstérmek Dombóvár büszkeségének!
Horváth Eszter tündöklése a nemzetközi porondon
2025. December 02. 19:55, kedd | Helyi
Kettős jubileum Dombóváron: 70 éves a Kapos Táncegyüttes, 20 éves a Kosársuli
A jubileumi rendezvények méltóképpen adóztak mindazok előtt, akik hozzájárultak e két meghatározó helyi érték fennmaradásához és fejlődéséhez.

