Városlista
2025. augusztus 26, kedd - Izsó

Hírek

2012. Június 05. 08:43, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Fákat csavart ki és épületeket rongált meg a vihar

Fákat csavart ki és épületeket rongált meg a vihar

Fákat csavart ki és épületeket rongált meg a hétfő esti vihar országszerte - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel kedd reggel.

Hajdú Márton elmondta: több mint száz esetben kellett a tűzoltóknak a vihar miatt valamely helyszínre kivonulniuk az országban. A legtöbb bejelentést - több mint negyvenet - Baranya megyéből kapták, de Tolna megyében is húsz-harminc, Bács-Kiskun megyében pedig harminc-negyven esetben kellett intézkedniük.
Elsősorban a kidőlt fák okoztak problémát, illetve a vihar több épületben is kárt tett; személyi sérülésről nem érkezett bejelentés - tette hozzá.
Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI érdeklődésére elmondta, hogy Budapesten csak egyszer kellett kivonulniuk a vihar miatt: a XIV. kerületben egy fa kettéhasadt és autókat, illetve egy kerítést rongált meg. Személyi sérülés ebben az esetben sem történt.

Címkék: Időjárás-vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.