Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2013. Június 21. 15:24, péntek | Helyi
Forrás: Erdősné Fedeles Zita

Ballagás a Belvárosi Általános Iskolában

„Vezess át az életen,
Vigyél át a túlsó partra, igen!”

Szólt a szívbe markoló dal a búcsúzó nyolcadikosok ajkán 2013. június 15-én a Belvárosi Általános Iskola szépen feldíszített aulájában megrendezett ballagási ünnepségen.

Az „öregdiákok” utolsó dala minden évben a már halványuló emlékképek foszlányait élesztik újjá a búcsúzásra egybegyűlt tanári közösségben és a gyermekük jövőjéért aggódó szülők körében. A legszebb pillanatok ezek, amelyek visszarepítenek bennünket a távoli múltba, az iskolába lépés első perceihez; amelyek felelevenítik az első szavak olvasásának, leírásának nehéz pillanatait; amelyek átröpítenek a remek osztálykirándulásokon, a számtalan iskolai programon, a versenyeken, a küzdelmeken és persze a kudarcainkon is. Mert itt min-den, de minden felidéződik a ballagó diákok fejében e meghitt pillanatokban.
Először a hetedik évfolyamos diákok idézték fel a gyermekkor számtalan varázslatos pillanatát, beszéltek a felnőtté válás első, bizonytalan lépéseiről, megidézve az út nehézségei-vel járó kerülőutakat. A tanulság azonban ott lappangott szavaikban, melyet már valamennyi-en megértettünk:

„Csak a segítség, a vigasz,
A barátság, az az igaz,
Csak az a gyémánt-szeretet,
Mi a szívekre veretett.”

Ezt követően a hagyománnyá váló trombitafanfárok hangja mellett vették át az iskola zászlaját a hetedik évfolyamos diákok.
Az ünnepélyes, emelkedett pillanatokat Szenyériné Szabolcska Julianna igazgatónő diákokhoz szóló meleg, emberséges szavai; visszaemlékező, hol komoly, hol humoros emlék-képei idézték elénk a négy búcsúzó osztály mindennapjait. Hálás szavakkal emlékezett meg a gyerekeket nevelő tanító- és tanártársairól is. Külön köszönő szavakkal méltatta, s könyvjuta-lomban részesítette Királyné Oletics Szerént és Somfalvi Józsefnét gyermekszerető, humánus nevelő és oktató tevékenységükért.
Nem feledkezett meg az iskola életét és gyermeküket támogató szülők közösségéről sem. Árok Attilának és dr. Árok Mónikának könyvjutalommal és hálás szavakkal köszönte meg, hogy oly sokszor nyújtottak segítséget a gyerekek színes programjainak lebonyolításához.

Az igazgatónő szavai után a ballagó nyolcadikosok Bródy János szavaival búcsúztak:

„Köszönöm, hogy segítettél,
a bajban nem feledtél
Köszönöm, hogy megérezted,
szükségem van rád.”

Az Erdősné Fedeles Zita által összeállított ünnepi műsorban kedves, iskolai fotókkal elevenítették fel az osztályközösségek egy-egy fontos mozzanatát, megidézve ezzel az elmúlt nyolc év derűs pillanatait. Befejezésül egy-egy sárga gerberával a kezükben felállva énekelték el közös dalukat, melyhez elérzékenyülve kapcsolódtunk be valamennyien, akik részt vettünk a ballagó nyolcadikosok búcsúzásán. Végül összekapaszkodva elvonultak ők is, mint annyian már, akik valaha beültek ennek az iskolának a padjaiba.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi

Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron

Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.

2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi

Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre

Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.

2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi

Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya

Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.