Hírek
2011. Szeptember 01. 07:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: OrientPress
Amerika végleg kivonul Irakból
Barack Obama amerikai elnök bejelentette, hogy az Egyesült Államok hazavezényli az Irakban maradt katonáit és befejezi a háborút.
Így év végére lezárulhat egy nem túl dicső fejezet az amerikai történelemben. Az elnök mindezt egy veteránszervezet előtt tartott beszédében ígérte meg.
A teljes globális kivonulás jegyében a jövő nyárig 33 ezer katonát fognak visszarendelni Afganisztánból és még többet az azt követő években. Tíz évvel a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokat követően úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok az akkor indított, és azóta sokat vitatott háborúit kezdi lezárni.
A terrortámadások után Afganisztánt Oszama Bin Laden állítólagos ott rejtőzködése miatt támadták meg. A New York-i terrortámadások megszervezéséért felelős terroristavezért azóta megölték, igaz, az amerikai szövetségesnek számító Pakisztán területén. Irakot 2003-ban pedig egy állítólagos, kamionon mozgatható vegyi fegyverek miatt támadta meg az amerikai hadsereg. Szaddam Huszein diktátor már a múlt, de a demokratikus berendezkedés nem működőképes, hiszen még mindig heti rendszerességgel fordulnak elő robbantásos merényletek.
2001 óta 6200 amerikai katona halt meg külföldi háborúkban. Obama azt ígérte, hogy a tervezett költségvetési kiadáscsökkentések nem érintik majd az amerikai veteránokat. Sőt, adókedvezményekkel ösztönzi a magánszektor munkáltatóit a leszerelő állomány foglalkoztatására.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.

