Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2013. November 06. 14:40, szerda | Belföld
Forrás: MNO

A Samsunghoz fordul segítségért az Apple

A Samsunghoz fordul segítségért az Apple

Mivel a Sharp nem tud elég kijelzőt szállítani az új iPad Minibe, az Apple a Samsungnál próbálkozik.

Lassan nem telik el úgy hónap, hogy ne lenne valamilyen hír az Apple kontra Samsung vitában. A két vállalat a 2010-es Galaxy S megjelenésekor esett egymásnak, a csata pedig azóta sem csillapodott. Ennek eredményeképpen az Apple több ízben is igyekezett a lehető legkisebbre csökkenteni a dél-koreai vállalathoz kapcsolódó függését azzal, hogy új beszállítókat keresett.

A terv nem minden esetben sikerült, most az új iPad Mini Retina kijelzőjével kapcsolatban ütköztek problémákba. A Sharp ugyanis képtelen elegendő mennyiséget szállítani, maga Tim Cook Apple-vezérigazgató is elismerte, hogy a karácsonyfák alatt bizony ritka jelenség lesz az újdonság. A helyzetet mentendő, a kaliforniai vállalat úgy döntött, hogy a Samsunghoz fordul segítségért, remélve, hogy az ő gyártókapacitásuk orvosolni tudja a problémát. Arról egyelőre nincs információ, hogy a lépés mennyiben befolyásolja az idei évre tervezett készülékek darabszámát.

Címkék: apple, ipad mini, samsung, Sharp

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.

2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld

OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása

A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák