Hírek
2011. Június 30. 14:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A nemdohányzó nők hajlamosabbak az elhízásra
A legfrissebb kutatások kimutatták, hogy azok a nők, akik nem dohányoznak, sokkal hajlamosabbak az elhízásra, és nagyobb az esélyük arra is, hogy a túlsúllyal kapcsolatos betegségekbe haljanak bele. Ennek ellenére sem szabad azonban elfelejte
A tanulmányban mintegy 8000 nő vett részt 1972-1976 között, akiknek a 40 százaléka soha életében nem dohányzott. A felmérések szerint a dohányosok körében 40 százalék volt a túlsúlyosak aránya, míg a nemdohányzóknál ez az arány elérte a 60 százalékot - írja a British Medical Journal.
A tudósok emellett azt is megállapították, hogy a túlsúlyos nőknek jelentősen megnövekedett az esélyük arra, hogy olyan krónikus betegségekben veszítsék életüket, amelyek elsősorban az elhízás miatt alakulnak ki. Mindemellett a nők körében egyre növekvő elhízás járványt azzal hozták összefüggésbe, hogy az elmúlt évtizedekben egyre több nő szokott le a dohányzásról.
Az orvosok szerint azonban a kutatási eredmények nem jelentik azt, hogy vissza kellene szokni a dohányzásra. Ez a rossz szokás ugyanis szintén rengeteg betegségre hajlamosíthat, sőt önmagában nagyobb kockázati tényezőt jelent, mint az elhízás.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 15. 08:01, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel hibát hibára halmoz a gazdaságpolitika területén
2025. Július 15. 07:59, kedd | Belföld
Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész
Az áprilisi demonstrációkon történtek kapcsán, kilenc szabálysértési ügyben hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség hétfőn az MTI-vel.