Hírek
2016. November 26. 14:42, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A mezőgazdaság és a piaci szolgáltatások járultak hozzá leginkább a GDP növekedéséhez
A Földművelésügy Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára szerint legnagyobb mértékben a mezőgazdaság és a piaci szolgáltatások járultak hozzá a harmadik negyedévi 2 százalékos GDP-bővüléshez.
A szaktárca az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében idézi Czerván Györgyöt, aki egy ceglédi fórumon elmondta: a mezőgazdaság bruttó hozzáadott értéke változatlan áron az első félévben 15 százalékkal növekedett az előző év azonos időszakához képest, és a kedvező őszi betakarítási adatok alapján a második félévben is hasonló mértékű növekedés várható.
Arról is beszélt, hogy az agrár-külkereskedelem az első nyolc hónap adatai alapján várhatóan eléri a 2015-ös mintegy 8 milliárd eurós exportszintet. A Közös Agrárpolitikával (KAP) kapcsolatban az államtitkár hangsúlyozta, azon keresztül kapják az uniós támogatások csaknem 40 százalékát. Magyarország pozíciója az uniós támogatások tekintetében fajlagosan az egyik legjobb az EU-ban, hazánk részaránya a teljes KAP költségvetésében mintegy 3,2 százalék - mondta.
Az államtitkár megállapította, hogy az agrártámogatások komoly szerepet játszanak abban, hogy a magyar mezőgazdaság jövedelmezősége az elmúlt években érdemben javult, stabilabbá vált a termelők helyzete.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
2026. Április 18. 11:00, szombat | Belföld
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely a párt megújulását képes szimbolizálni
2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre

