Városlista
2025. június 29, vasárnap - Péter, Pál

Hírek

2018. Február 06. 19:26, kedd | Belföld
Forrás: mti

A havazás miatt néhány helyen, az ónos eső veszélye miatt viszont többfelé figyelmeztetnek

A havazás miatt néhány helyen, az ónos eső veszélye miatt viszont többfelé figyelmeztetnek

A vártnál kevesebb helyen várható hóesés, de sok helyen lehet ónos eső. A havazás miatt néhány nyugat-dunántúli megyére,

több megyére és a fővárosra az ónos eső veszélye miatt adott ki elsőfokú figyelmeztetést szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A keddi veszélyjelzés szerint szerdán hajnalban délnyugat felől csapadékzóna érkezik, amely elsősorban a Dunántúlt érinti majd.

Szerda hajnaltól kora délutánig a Nyugat-Dunántúlon intenzív havazás valószínű, amely során akár 10-15 centiméter nedves, úgynevezett tapadó hóréteg képződhet. A Dunántúl többi részén és a középső országrészben is eshet - többnyire csak rövidebb ideig - hó, de abból jelentős réteg nem tud kialakulni.

A havazás veszélye miatt Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Felhívták a figyelmet továbbá, hogy a Dunántúl középső és keleti harmadán, valamint a középső országrészben szerda reggel, tehát a csapadék megkezdődésekor a hó mellett rövid ideig ónos eső is hullhat, de napközben egyre inkább az eső lesz jellemző. Az ónos eső veszélye miatt Budapestre, továbbá Pest, Baranya, Fejér, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna és Veszprém megyére adtak ki ugyancsak elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 7 és 0 fok között valószínű, az Északi-középhegység völgyeiben lehet a leghidegebb. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 1 és plusz 10 Celsius-fok között várható (5 fok fölé a Dunántúl déli felén és az Alföldön melegszik fel a levegő, leghidegebb pedig az Alpokalján lesz).

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre

2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld

E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld

Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig

2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld

Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.