Hírek
2012. Április 03. 14:01, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
A Facebook étkezési zavarokat okozhat
A Facebookon töltött idő ártalmas az egészségre – állítja egy új tanulmány.
A kutatás szerint ugyanis a közösségi oldal használóinak 51 százaléka tudatosabban tekint saját testére, miután látja a saját magáról készül fotókat és azokat összehasonlítja barátaiéval - írja a Times of India.
„A Facebook megkönnyíti, hogy a felhasználók több időt töltsenek testük kritizálásával” - mondta Dr. Harry Brandt, a Daily Mail Intézet igazgatója. Mindez negatív testkép, s ennek következtében önbecsülés hiányához vezethet, az pedig táplálkozási zavarokhoz.
A kutatás során megkérdezettek nyolcvan százaléka legalább naponta egyszer belép a közösségi oldalra, így szinte lehetetlen elkerülni, hogy összehasonlítsák a magukról és barátaikról készült fényképeket. A megkérdezettek 44 százaléka nyilatkozott úgy, hogy szeretne azonos testsúlyú lenni barátaival és 32 százalékuk mondta, hogy szomorú, amikor összehasonlítja saját fényképeit barátaiéval. A megkérdezettek 37 százaléka változtatni szeretne testalkatán.
Az eredmények azt sugallják, hogy a Facebookon töltött idő súly megszállottá teheti a felhasználókat, ami igen veszélyes egészségükre nézve.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.