Hírek
2013. Július 12. 10:36, péntek |
Külföld
Forrás: ujasz.hu
90 szúrást ejtett nyolc hónapos csecsemőjén a kínai anya
Leginkább a csöppség arcát szurkálta össze az ollóval.
A nyolc hónapos Xiao Bao-ra nagybátyja talált rá, egy vértócsa közepén. Mint kiderült, a gyermeket saját édesanyja szurkálta össze egy ollóval, miután az megharapta őt szoptatás alatt. A kicsi sebeit összesen 100 öltéssel varrták össze, az anya a jelentések szerint épelméjűnek mondható.
A csecsemő a kelet-kínai Jiangsu tartományban él anyjával, és két nagybátyjával. Ez utóbbiak szemét újrahasznosításból tartják fenn a családot. A súlyos sebesült csecsemővel az egyik nagybácsi rohant a kórházba, miután vérbe fagyva rátalált otthon, az udvaron.
A gyermek anyja később bevallotta, hogy ő szurkálta össze a kicsit. A szomszédok a hírek szerint régóta kérik a helyi önkormányzattól, hogy vegyék el anyjától a gyermeket, de eddig semmi sem történt az ügyben, a vizsgálatok alapján épelméjűnek mondták ki az anyát.
Kínában a mentális betegségekben szenvedők sosem kapnak megfelelő orvosi ellátást, vagy szakmai segítséget, maga a téma is egyfajta tabunak számít a több mint egymilliárdos lélekszámú országban, ahol a becslések szerint legalább 173 millió ember szorulna szakember segítségére, mentális problémák miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan
A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".

