Hírek
2019. Január 11. 10:50, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
20 millió forintnyi hamis Legót foglaltak le a pénzügyőrök
A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a pénzügyőrök mintegy négy tonna, több mint 1,3 millió hamisított Lego formatervezésű játékot foglaltak le és semmisítettek meg
- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénteken az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a szállítmányt Kínában adták fel egy ukrajnai lakcímmel rendelkező személynek.
A játékokkal kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy azok szellemi tulajdonjogot sértenek, így a pénzügyőrök megkeresték a Lego formatervezési minta magyarországi jogi képviseletét, aki megállapította, hogy a termékek mind hamisítványok és kérte azok megsemmisítését.
A hamis termékekkel okozott kár majdnem 20 millió forintra tehető - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
2026. Április 18. 11:00, szombat | Belföld
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely a párt megújulását képes szimbolizálni
2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre

