Városlista
2025. április 28, hétfő - Valéria

Hírek

2012. Február 09. 07:22, csütörtök | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

17 óráig maradt ideje a görög vezetésnek

A görög kormánykoalíció pártvezetői szerdán megtartották a már többször elhalasztott csúcstalálkozójukat...

a 130 milliárd eurós mentőcsomagért meghozandó megszorító intézkedésekről, de a nyugdíjcsökkentés kérdése miatt még mindig nem sikerült teljesen megállapodniuk.

Minden más pontban azonban igen Lukasz Papadémosz miniszterelnök bejelentése szerint. A találkozó éjszakába nyúlóan hét óra hosszáig tartott. A hitelezők azt követelik a görög kormánytól, hogy 300 millió euróval csökkentesse a folyósítandó nyugdíjak összértékét. Ez érinti az állami és a magán-nyugdíjpénztárakat is, de Görögországban a legtöbb magánnyugdíjpénztár kifizetéseit is az állam garantálja.

Mint a szocialista párt szóvivője közölte, sikerült megállapodni abban, hogy 22 százalékkal csökkentik a minimálbért a 25 év felettiek, és 30 százalékkal a 25 év alattiak számára. Eddig ez a terület volt a legnagyobb akadálya a megállapodásnak.

A megbeszélést a pártvezetők csütörtökön folyatják, és dűlőre kell jutniuk még azelőtt, hogy az eurózóna pénzügyminiszterei 17 órakor összeülnek Brüsszelben. Az újabb támogatás, a 130 milliárd eurós mentőcsomag nélkül már márciusban csődbe mehet Görögország.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 28. 07:53, hétfő | Külföld

Marco Rubio: a béke közelebb van, mint korábban bármikor

Az ukrajnai béke közelebb van, mint korábban bármikor, de még nem érkezett el - hangoztatta Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap.

2025. Április 28. 07:49, hétfő | Külföld

Szergej Lavrov: Oroszország készen áll a megállapodásra a háború lezárásáról, de bizonyos elemek \"finomhangolásra\" szorulnak

Oroszország készen áll a megállapodásra az ukrajnai háború lezárásáról, de a megállapodás bizonyos elemei \"finomhangolásra\" szorulnak

2025. Április 25. 07:48, péntek | Külföld

Teljes és feltétel nélküli tűzszünetet sürgetett az ukrán elnök

A béketárgyalások első lépésének teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kell lennie, amit azonban Oroszország jelenleg nem hajlandó elfogadni

2025. Április 25. 07:46, péntek | Külföld

Kreml: kritikusan veszélyes, hogy a hajlandók koalíciója katonákat tervez küldeni Ukrajnába

Elfogadhatatlan és kritikus veszélyt hordoz magában a \"hajlandók koalíciójának\" az az elképzelése, hogy katonai alakulatokat vezényeljen Ukrajnába - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.