Hírek
2011. Október 16. 07:27, vasárnap |
Belföld
Forrás: STOP
Ő a legjobb fiatal szakács Magyarországon
A HOVENTA vendéglátóipari kiállítás keretében, pénteken rendezték meg a 2012-es Bocuse d'Or szakácsverseny magyarországi selejtezőjének döntőjét.
A győzelmet Széll Tamás, a nemrég Michelin-csillaggal kitüntetett Onyx étterem fiatal tehetsége szerezte meg, így ő utazhat a brüsszeli Európa-döntőre, ottani sikere esetén pedig Lyonba, ahol a világ legjobbjai mérik össze tudásukat.
A versenyen nyolc kiváló szakács - több-kevesebb versenyrutinnal a háta mögött - szerepelt. A feladat egy-egy fogás elkészítése volt doveri nyelvhalból, illetve szabad tartású csirkéből. A versenyen a francia Christian Mayer által elnökölt zsűri döntése szerint Széll Tamás győzött, mögötte Szabó László végzett (aki megkapta a legszebb tálalásért járó különdíjat is), a harmadik helyezett pedig Volenter István lett.
Természetesen azoknak sincs szégyenkeznivalójuk, akik lemaradtak a dobogóról, hiszen felkészült versenyzőket láthattunk, akik fantáziadús ételeikkel bizonyították, hogy a magyar gasztronómia fejlődése töretlen. Remélhetőleg ezt márciusban a brüsszeli zsűri is így találja majd, és akkor minden bizonnyal szurkolhatunk Széll Tamásnak Lyonban, a világméretű verseny döntőjében is.
STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
2026. Április 18. 11:00, szombat | Belföld
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely a párt megújulását képes szimbolizálni
2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre

